Başkan Deveci’den dijital atılım: Atakum sokaklarına 360 derece bakış

Atakum Belediyesi, Netcad çözüm ortaklığı ile ilçe genelindeki büyük cadde ve sokakları 360 derece görüntü sistemi ile kayıt altına alacak. Sistem sayesinde belediye hizmetlerinde kalite ve hız artacak.

23 Mayıs Pazartesi 2022, 18:21
Başkan Deveci’den  dijital atılım:  Atakum sokaklarına  360 derece bakış
Abone Ol

Hayata geçirdiği dijital yeniliklerle hem yurttaşların belediye hizmetlerine erişiminde kolaylık sağlayan hem de çağın teknolojisine ayak uyduran Atakum Belediyesi, Netcad çözüm ortaklığı ile yeni bir çalışmaya imza atıyor.

KOLAY ERİŞİM

Çalışma sayesinde Atakum ilçesi sınırlarında bulunan cadde ve sokaklar, 360 derece koordinatlı cihaz kullanılarak kayıt altına alınacak. Tüm cadde ve sokakların fotoğraflanacağı çalışma Atakum Belediyesi’nin resmi internet sitesi www.atakum.bel.tr adresinden kullanıma sunulacak. Yurttaşlar çevrimiçi olarak hem bilgisayarlarından hem de tablet ve telefonlarından kolaylıkla görüntülere ulaşabilecek.

HİZMET KALİTESİ VE HIZI ARTACAK

Hizmet sayesinde yapıların görünümünden ölçü alınabilecek, ilan ve reklam vergisi hesaplamaları yapılabilecek, belediye hizmetlerinin kalitesini ve hızını artıracak. Sistem aynı zamanda kaçak yapı ile mücadelede önemli katkı sunacak. Olası bir acil durum yönetiminde de sistemden fayda sağlanacak.

Yorumlar
captcha
Anket
Bu pazar seçim olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?
null
null
Namaz
İMSAK02:57
GÜNEŞ04:57
ÖĞLEN12:42
İKİNDİ16:41
AKŞAM20:16
YATSI22:07
Arşiv