Edis: Bayramlar Türk Milleti ve İslam Aleminin en müstesna günleridir

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi , 25. Dönem Samsun Milletvekili ve Siyasi Etik Kurulu Üyesi Hüseyin Edis, kurban bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

03 Temmuz Pazar 2022, 23:48
Edis: Bayramlar Türk Milleti ve İslam Aleminin en müstesna günleridir
Abone Ol

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi, 25. Dönem Samsun Milletvekili ve Siyasi Etik Kurulu Üyesi  Hüseyin Edis,  yayımladığı mesajında, bayramların küskünlerin barışması, insanların birbirini daha iyi anlaması, hoşgörü ve sağduyu sahibi olması açısından tüm insanlık için güzel bir vesile olduğunu söyledi.

‘BAYRAM KAVUŞMA DEMEKTİR’

Mesajında sevgi ve hoşgörünün altını çizen Hüseyin Edis, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bayramlar sevgi ve kardeşliğin, dayanışma ve paylaşmanın vücut bulduğu en müstesna günlerdir. Bizleri bir Kurban Bayramına daha kavuşturan Rabbimize hamdüsenalar olsun. Mübarek Kurban Bayramımızın, aziz milletimizle birlikte tüm İslam âlemine ve tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini niyaz ediyorum.  Allah’a yakınlaşmanın ve rızasını elde etmenin bir vesilesi olan kurban ibadeti, Hazreti İbrahim’den beri süregelen Allah’a şeksiz, şartsız teslimiyetin de simgesi niteliğindedir. Kesilen kurbanlar fakirin yüzünü güldürürken, zengine de malıyla ibadet etme fırsatı vermektedir. Bayram aynı zamanda vuslat demektir. Hasretle beklenen uzaktaki eş, dost, akrabayla kavuşma demektir. Bayram vesilesiyle yolculuk yapacak tüm vatandaşlarımızdan, emniyet kemerlerini takarak, trafik kurallarına hassasiyetle riayet etmelerini istirham ediyorum. Ülkemizin ve dünyanın pandemi sürecinden geçtiği bir dönemde idrak ettiğimiz bu bayramda, maske, mesafe ve hijyen kurallarını titizlikle yerine getirmemiz gerektiğinin tekraren altını çiziyorum. Bu düşüncelerle Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; aziz milletimiz, İslam Âlemi ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini, kurtuluşumuza vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Yorumlar
captcha
İlginizi çekebilir
Anket
Bu pazar seçim olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?
Arşiv