KAVAK’TA SAĞLIK HİZMETİNDE KALİTE ARTACAK

Kavak Devlet Hastanesi yeni yaptırılan binasında hizmet vermeye başladı. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ AK Parti yatırımları ile ilçemiz büyük bir değişim yaşıyor” dedi.

21 Haziran Pazartesi 2021, 16:26
KAVAK’TA SAĞLIK HİZMETİNDE KALİTE ARTACAK
Abone Ol

Samsun’un Kavak ilçesinin planlı ve istikrarlı bir büyüme süreci yaşadığını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Soğuksu Mahallesi’nde 8 bin metrekare alan üzerine yaptırılan yeni Devlet Hastanesi binası ile ilçenin önemli bir ihtiyacının giderildiğini söyledi. Sarıcaoğlu, Devlet Hastanesinin yeni binasının hizmete girmesi nedeniyle yaptığı açıklamada, “ Her türlü modern donatıya sahip olarak hizmete giren hastanemiz sağlık hizmetlerinin halkımıza daha kaliteli ulaşmasını sağlayacak “ diye konuştu.

Başkan Sarıcaoğlu, Kavak’ın özel sektör ve kamu yatırımları ile son yıllarda çıkış yaşayan bir ilçe olduğunu ifade etti. Sarıcaoğlu, Devlet Hastanesi yanında yüzlerce kişinin istihdam edileceği Kampüs Cezaevi ve 250 yatak kapasiteli yeni KYK Yurdunun da yıl içinde açılacağı müjdesini verdi. Başkan Sarıcaoğlu, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 5. Bölge Teşvik kapsamına alınan ilçenin Samsun’un sanayi bölgesi olma yolunda ilerlediğini kaydetti.

Son yıllarda özel sektör ve kamu yatırımları ile bir atılım yaşayan ilçenin istikrarlı bir gelişim gösterdiğini anlatan Başkan Sarıcaoğlu, “ AK Parti Belediyecilik anlayışı ile buluşan ilçemiz hızla değişim yaşamaya başladı. Bugün artık gerek Belediyemizin geliştirdiği projeler ve gerekse AK Parti İktidarlarının sağladığı yatırımlarla modern bir kent olma yolunda ilerliyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak’ın Soğuksu Mahallesinde yapımı tamamlanarak hizmete giren yeni Devlet Hastanesinin de ilçe gelişimine güç katacağını ifade etti. Sarıcaoğlu, “ Yeni Devlet Hastanemiz 3 ameliyathane, 8 yataklı diyaliz ünitesi, 14 poliklinik odası, 5 Diş Ünitesi ve 3 Doğum Ünitesi, 70 kişilik konferans salonu ve 100 araçlık otoparkı ve helikopter pisti ile sağlık hizmetlerinin halkımıza daha kaliteli ulaşmasını sağlayacaktır. Hizmetin ilçemize kazandırılmasında emeği bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a eski Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a, Milletvekillerimize, AK Parti İl Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza ve Partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan herkese çok teşekkür ederim. “ dedi.


 

Yorumlar
captcha
Anket
Bu pazar seçim olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?
Namaz
İMSAK04:58
GÜNEŞ06:23
ÖĞLEN12:27
İKİNDİ15:44
AKŞAM18:22
YATSI19:41
Arşiv