Samsun'da tek telefonla çözüm

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren Alo 153 Kent Yönetim Merkezi’nin yüzde 70’i tamamlandı. Projedeki son durumu yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu merkez tamamlandığında vatandaşlarımız belediyeye 7/24 her konuda daha kolay ulaşabilir hale gelecek” dedi.

23 Mayıs Pazartesi 2022, 18:10
Samsun'da tek telefonla çözüm
Abone Ol

Yerel yönetim hizmetlerinde kurumsal kaliteye büyük önem veren, yatırım, proje ve hizmetlerin takibinde dijital bilgi ve iletişim teknolojilerinden en etkin şekilde yaralanmayı hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde hizmet veren çözüm merkezini modernize ederek kent yönetim merkezi haline dönüştürüyor. Toplam inşaat alanı 983.46 metrekare olan projede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yüzde 70’i tamamlanan projenin kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.
Alo 153 Kent Yönetim Merkezi, 17 ilçedeki tüm talep ve şikayetlerin anında değerlendirilip çözüme kavuşturulacağı bir merkez olarak hizmet verecek. İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen ve bilgi alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Halkla iletişimi güçlendirmek adına her projeye büyük önem veriyoruz. İçerisinde teknik destek ve acil durum merkez ofisi, operasyon merkezi, çağrı merkezi, toplantı odası, UPS ve sistem odası ve personel odası gibi bölümlerin yer alacağı projede sona yaklaşıldı. Alo 153 Kent Yönetim Merkezi tamamlandığında 7/24 faaliyet gösterecek. Vatandaşlarımız her an belediye ile irtibat kurabilme imkanına kavuşacak. Vatandaşlarımız altyapıya, temizlik işlerine, toplu taşıma araçlarından fırın denetimine, mezarlık ve cenaze defin işlemlerinden park bahçelere, kısaca belediyeyi ilgilendiren her konuda bize anında ulaşabilecek” dedi.
Projenin şehre değer katacağını belirten Başkan Demir, "Akılcı ve bilimsel bir yaklaşımla bütün projelerimizi hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere duydukları güveni boşa çıkarmamak için yoğun bir tempomuz var. Bizim tüm gayemiz vatandaşlarımıza hizmet etmek, şehrimizi geleceğe taşımak” ifadelerini kullandı.
 


 

Yorumlar
captcha
Anket
Bu pazar seçim olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?
Arşiv