VEZİRKÖPRÜ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ, SİNOP ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE Mİ BAĞLANIYOR?

Ak Parti Sinop Milletvekilinin; Sinop Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne dönüştürüleceği haberini vermesi üzerine, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün de Sinop’a bağlanacağı dedikodusu Vezirköprü halkında tedirginliğe neden oldu.


Siyaset 04 Şubat Perşembe 2021, 13:33
VEZİRKÖPRÜ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ, SİNOP ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE Mİ BAĞLANIYOR?

İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erhan Usta, bu tedirginliğin yersiz olup olmadığını öğrenmek için; Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye verdiği yazılı soru önergesinde ‘’Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanıyor mu?’’ diye sordu.

Vezirköprü Halkı Tedirgin

Usta, geçtiğimiz günlerde çıkan haberler doğrultusunda, Sinop Orman İşletme Müdürlüğünün, bölge müdürlüğüne dönüştürüleceğinin Ak Parti Sinop Milletvekili tarafından açıklandığını ve basında da yer aldığını vurguladı.

Usta, “Alınan bu karar sonrası bölgemiz basını ve halk arasında, Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün de Sinop bölgesine bağlanacağı iddiaları hızla yayılmış ve vatandaşta ciddi tedirginliğe yol açmıştır” dedi.

Vatandaşın İşlerini Çok Zorlaştıracaktır

 Vezirköprü İlçesinde yaklaşık 2.500 ailenin, geçimini ormancılık çalışmalarından sağladığından bahseden Usta, ‘’Sinop ilinin mesafe olarak Vezirköprü’ye çok uzak olması, direk vesait olmaması ve sadece özel araçla gidilebiliyor olması vatandaşın işlerini çok zorlaştıracaktır’’ dedi.

Eğer böyle bir niyet varsa, bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşündüğünü ve konunun takipçisi olacağını belirten Usta, verdiği yazılı soru önergesinde tek bir soru sordu...

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanacağı doğru mudur?

YORUMLAR
Doğrulama Kodu

ARŞİV
Hava Durumu
29°C
Parçalı Bulutlu
Namaz Vakitleri
İmsak
04:47
Güneş
06:13
Öğle
12:33
İkindi
16:00
Akşam
18:44
Yatsı
20:04